Innovie

Innovie’19

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Innovie‟yi yeniden, ancak farklı bir konsept izleyerek 11 Mayıs 2019‟da gerçekleştirdik. Ortaköy Kampüsümüzdeki sahil tarafındaki kantinin üstünde bulanan terasta “Innovie Girişim Karnavalı” olarak daha renkli, daha canlı bir formatta gerçekleştirdik.

Commencis’ten Kolayİk’ya birçok girişimin yer aldığı, katılımcıların gün boyu hem startup liderleri ile birebir iletişim kurabildiği; hem de ilerlemek istediği alanlarda aktif katılım sağlayabildiği ayrıca network fırsatı ve ilham verici konuşmaların gerçekleştirildiği bir karnaval oldu.Baruthane Pilavcısı, Lokmax, Tadıtam Çiğköfte gibi isimler de etkinlikte sponsor olarak yer aldılar.

Innovie’18

26-27 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşen etkinliğimiz sayesinde Galatasaray Üniversitesi öğrencileriyle beraber etkinliğimize katılan tüm öğrenciler çeşitli paneller ile girişimcilik üzerine bilgi edinip Elif Boyner ve okulumuz mezunlarından Elif Coşkunkan,Tunca Üçer gibi isimlerle fikir alışverişi yapabilme imkanını elde ettiler. Bu panellerin “Sosyal Girişimcilik”, “Girişimcilikte Kadın”, “Kurumiçi Girişimcilik: Farkı Sektörlerden Farklı Modeller” gibi çeşitli alanlarda olması hem katılımcıların “girişimcilik” kavramını farklı açılardan anlamlandırmalarına hem de kendilerine en uygun olan alanı belirlemelerine katkı sağladı. Katılımcılar,AirTies‟ın kurucusu Bülent Çelebi‟nin konuşması ile girişimcilerin bütün dünyaya açılacak kadar büyük girişimlere imza atmasının mümkün olduğunu ve büyük girişimlerin dünyasını gözlemlediler.

Bununla beraber Minorpreneurs, Ecodation, Etohum, İhtiyaç Haritası,Youtholding, Bir Yudum Kitap, Öğrenenler,Tarlamvar, Scorp, Stubridge, Others ile Innovie katılımcıları bir girişimin hayata geçişini, ilerleyişini ve işleyişini görme imkânı buldu.

Etkinliğimizdeki kahve aralarında katılımcılara Nescafe ve RedBull‟dan içecekler ile Sarıyer‟de bulunan Beggy On Ville‟den brownie ve makaron ikram edildi. British Time ve Büyük Anadolu Sürücü Kursu da etkinlik süresince düzenledikleri çekilişler ile şanslı katılımcılara kurslarında indirim olanağı sundu. Simurg Derneği, Anadolu Efes, Raklet, PMI gibi firmalar da etkinliğimize destek verdi.