Diğer Etkinlikler

24 Saat İnovasyon

Total Group sponsorluğunda gerçekleştirilen 24 Saat İnovasyon Yarışması, lisans, master ve doktora öğrencilerinin inovasyon ve girişimcilik konularına duyarlılığını arttırmayı ve bunu «24 saat» içerisinde gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Yarışmanın dili Fransızcadır. Öğrenciler, yenilikçi bir fikir bularak , grup çalışması yaparak ve piyasaların yapısını hayal ederek uzman bir jüri önünde kendi projelerini sunmuşlardır.Uzman jüri kadrosunun değerlendirmeleri sonucunda seçilen ilk üç takıma ödülleri takdim edilmiştir.

Sosyal Girişimcilik Programı

Boğaziçi Mezunu İş İnsanları Derneği (BRM) tarafından yürütülen ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından Sosyal Girişimcilik Programı (SOGİP)‟in ilk yılında yaptığımız tanıtım faaliyetleri ve yönlendirmeler sonucunda 15 üyemiz SOGİP‟e katılmaya hak kazandı. 5 haftalık eğitimler ve proje atölyelerinin yanı sıra katılımcılar, 32 saatlık KOSGEB eğitimlerini tamamlayarak 50.000 TL hibe sağlayan KOSGEB Girişimcilik Sertifikalarını da almaya hak kazandılar.

İç Eğitim

İç Eğitim Komisyonumuzca hazırlanan sunumlar ile girişimciliğe dair güncel kavramları kulüp üyeleri birbirlerinden dinleyerek yakalamaktadır. Bu sayede sürekli günü ve günceli takip eden, yeniliklerin gerisinde kalmayan bir platform olarak yolumuza devam etmeyi amaçlamaktayız. Mevcut Yönetim Kurulu olarak kulübü devralışımızdan bu yana kulüp üyeleri olarak da girişimciliğin kavramlarından haberdar olmamız gerektiği konusunda hemfikir olduğumuz için 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında dördüncü iç eğitimimizi gerçekleştireceğiz.

İç Eğitim‟den Örnek Konular : Girişimcilik Ekosistemi, Girişimcilik-aile işletmeleri, Girişimcilikte Kariyer Olanakları, Kadın Girişimciler, Sosyal Girişimcilik,Türkiye‟de Girişimcilik/Destekleyen Kurumlar, Bitcoin-Blockchain Nedir?, Startup Hukuku vb.